Prechod na zimné kabátiky
Postupne prichádza čas nahradiť detské jesenné a prechodné kabátiky tými na skutočnú zimu.
Viete ako sa zorientovať v našej ponuke pri prechode z jesene na zimu?
1. Obojstranný vlnený kabátik na zimu
Je vlnený je z oboch strán a je z oboch strán aj plnohodnotne obojstranne nositeľný. Za cenu jedného tak máte vlastne dva kabátiky.
2. Detský vlnený kabátik
Z vonkajšej strany vás chráni 100% vlna a podšitý je bavlneným barančekom.
3. Detský merino kožúštek Sheepy Coat
Ikonický kožúštek z ovčieho rúna podšitý ľanom.
Často sa ma pýtate, aký je rozdiel medzi našimi prechodnými jesennými kabátikmi a tými na zimu?
A či tie na jar a jeseň nevystačia aj na zimu v meste.
Nuž takto, neviem. Pokiaľ by ste mali vlastniť kabátik len na vystúpenie z auta do obchodu, krátky prechod po ulici a znova auto, tak isto aj áno, kabátik by aj stačil. Mám už zopár dospeláckych zákazníčok, ktoré ich takto nosia do práce a do bratislavskej zimy im vraj stačia.
Aký je však medzi týmito kabátikmi rozdiel?
Zásadný je v strihu. Zimné modely sú navrhované ako voľnejšie a sú dlhšie, pretože sa pri nich ráta aj s vrstvením. Že si pod ne oblečiete nátelníky a hrubý huňatý sveter či mikinu. Že keď si v nich sadnete do snehu alebo čupnete, tak vám neomrznú kríže ani zadok. Pri prechodných kabátikoch na jar a jeseň takéto vrstvenie dosiahnuť neviete. Podoň vám vojde len tričko a nejaký tenký svetríček.
Tak toto je ten základný rozdiel. A to je aj dôvod, pre ktorý si myslím, že obojstranný vlneno-ľanový kabátik nie je vhodný na zimu, aspoň u detí nie.
Pomohol Vám tento článok? Pre viac info nás sledujte na sociálnych sieťach Facebook a Instagram, kde nás nájdete ako @dorfsheep.
- K.